Ndërlidhjet

BAGDAD


Një shpërthim i fuqishëm është dëgjuar herët në mëngjes në qendër të Bagdadit, i përcjellë nga të shtëna të shumta, me ç'rast bëhet e ditur se janë plagosur së paku dy irakienë.
Ndërkaq, në betejat e djeshme ndërmjet trupave amerikane dhe guerilëve në qytetin Fallujah në perëndim të Bagdadit është vrarë një pjesëtar i marinës amerikane, një kameraman irakien dhe së paku gjashtë civilë të tjerë.
XS
SM
MD
LG