Ndërlidhjet

BURGENSTOCK


Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Kofi Annan sot fillon shtytjen përfundimtare drejt një marrëveshjeje paqësore për Qipron, vetëm pak javë para se ishulli i ndarë të hyjë në Bashkimin Evropian.
Nëse nuk arrihet marrëveshja, vetëm qeveria ndërkombëtarisht e njohur e grekëve qipriotë do t'i bashkohet Unionit Evropian më 1 maj dhe kjo mund të dëmtojë aspiratat turke për Bashkimin Evropian.
XS
SM
MD
LG