Ndërlidhjet

UASHINGTON


Departamenti amerikan i shtetit, kumtoi mbrëmë vonë se Siria ka shtuar përpjekjet për parandalimin e depërtimit të militantëve përgjatë kufirit të vet me Irakun. Në këtë aspekt, zëdhënësi i Departamentit amerikan të shtetit, Richard Boucher ka thënë:
- Kemi parë disa përpjekje nga qeveria e Sirisë dhe ne mirëpresim këto përpjekje për kontrollin e kufirit me Irakun. Por, ne mendojmë se duhet të bëhet edhe më tepër, që të mund të thuhet se kufiri është i sigurtë.
XS
SM
MD
LG