Ndërlidhjet

ANKARA


Gjashtë persona janë vrarë dhe më shumë se 20 të tjerë janë plagosur anembanë Turqisë në lidhje me zgjedhjet lokale që janë mbajtur sot. Dhuna ishte përqendruar në zonat e banuara nga kurdët në lindje dhe juglindje të vendit. Pas numërimit të 1 për qindëshit të parë të votave, partia e kryeministrit Erdogan thuhet të ketë fituar shumicën në qytetet e mëdha, Stamboll dhe Ankara.
XS
SM
MD
LG