Ndërlidhjet

PRISHTINË


"Aktet e dhunës janë të papranueshme për Shtetet e Bashkuara dhe më nuk guxojnë të përsëriten", ka deklaruar nënsekretari amerikan i shtetit Marc Grossman, pas takimit që ka zhvilluar me shefin e administratës së Kombeve të Bashkuara në Kosovë Harri Holkeri.
Grossman është takuar edhe me udhëheqësit vendorë dhe ata ndërkombëtarë në Kosovë, me të cilët ka biseduar për gjendjen e krijuar pas trazirave që shpërthyen në 17 Mars.
XS
SM
MD
LG