Ndërlidhjet

ANKARA


Partia islamike e kryeministrit të Turqisë Recep Tayyip Erdogan e ka shpallur fitoren në zgjedhjet e djeshme lokale, duke marrë rreth 40% të votave.
Erdogan, i cili rezultatin e cilësoi si votë për stabilitetin dhe zhvillimin e vendit, sot udhëton në Gjenevë për të marrë pjesë në bisedimet me liderët e Greqisë dhe Qipros për ribashkimin e ujdhesës së ndarë.
Pritet që në bisedimet, sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Kofi Annan ta bëjë publik planin e tij me gjasë të fundit për ribashkimin e Qipros.
XS
SM
MD
LG