Ndërlidhjet

DUBLIN


Mbrëmë duhanxhinjtë i kanë pirë cigaret e fundit në shumicën e pabeve dhe kafeneve në Irlandë.
Prej sot hyn në fuqi ndalesa e pirjes së duhanit në të gjitha vendet e punës, kafenetë, dhe objektet e mbyllura publike.
Burokratët në Bruksel ndërkaq shpresojnë që ndalesa të kopjohet në të gjitha vendet e Bashkimit Evropian.
XS
SM
MD
LG