Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan, George Bush, do të drejtojë sot në Shtëpinë e Bardhë një ceremoni mirëseardhje për 7 vende, të cilat nga sot janë zyrtarisht anëtare të NATO-s.
Ceremoninë do ta ndjekin 7 kryeminsitrat e vendeve të reja anëtare, përkatësisht, Bullgarisë, Estonisë, Letonisë, Lituanisë, Rumanisë, Sllovakisë dhe Sllovenisë. Në takim janë dhe kryetarët e qeverive të Shqipërisë, Maqedonisë e Kroacisë, nënshkruese të kartës së Adriatikut.
XS
SM
MD
LG