Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Burimet ushtarake pakistaneze bëjnë të ditur se kanë vrarë një ndër shefat operacionalë të al-Kaidës, të njohur me emrin "Zoti Abdullah".
Pakistani ka dërguar 7'500 trupa në zonat fisnore në kufi me Afganistanin për të luftuar ndaj disa qindra militantëve të rrjetit terrorist Al-Kaida.
Sipas të njëjtave burime 60 militantë janë vrarë dhe 163 të tjerë janë arrestuar.
XS
SM
MD
LG