Ndërlidhjet

LONDËR


Policia ka konfiskuar një sasi të madhe të materialit shpërthyes dhe ka arrestuar tetë persona në Londër dhe në pjesën juglindore të Anglisë. Është thënë se ky ishte operacioni më i madh britanik antiterror gjatë viteve të fundit. Ministri i brendshëm, David Blunkett tha se ky aksion përkujton këcënimin me të cilin ballafaqohet Britania.
XS
SM
MD
LG