Ndërlidhjet

MANILË


Presidentja e Filipineve, Gloria Macapagal Arroyo ka thënë se autoritetet kanë arrestuar katër militantë të Abu Sayyafit dhe kanë konfiskuar 36 kilogram të materialit shpërthyes. Presidentja Arroyo ka thënë se të dyshuarit, që mendohet se kanë stërvitur me rrjetin terrorist Xhama Islamija, që është e ndërlidhur me al-Qaidën, kanë planifikuar sulme me bomba kundër trenave dhe qendrave tregtare në Manilë.
XS
SM
MD
LG