Ndërlidhjet

MADRID


Spanja është e përkushtuar për të punuar për sigurinë globale me Kombet e Bashkuara dhe me Naton, por nuk beson se mbajtja e trupave me koalicionin që udhëhiqet nga Shtetet e Bashkuara në Irak, është rruga që duhet ndjekur për ta luftuar ekstremizmin, ka thënë sot ministri i ardhshëm i jashtëm spanjoll, Migel Angel Moratinos. Ai mëtuje ka thënë se "trupat e Spanjës do të mbeten në Ballkan".
XS
SM
MD
LG