Ndërlidhjet

TASHKENT


Përleshjet ndërmjet policisë dhe terroristëve të dyshuar shkaktuan vrasjen e së paku 19 personave, kanë thënë zyrtarë nga Ministria e brendshme e Uzbekistanit. Ky zyrtar ka precizuar se "janë vrarë 16 pjesëtarë të një grupi terrorist, pesë prej tyre ishin femra, dhe tre policë".
XS
SM
MD
LG