Ndërlidhjet

TASHKENT


Përleshjet ndërmjet policisë dhe terroristëve të dyshuar shkaktuan vrasjen e së paku 23 personave, kanë thënë autoritetet. Agjencitë e lajmeve raportojnë se kjo ishte dita e tretë e dhunës që e goditi kryeqytetitn e Uzbekistanit. Të dielën dhe të hënën ishin vrarë 19 dhe plagosur 26 persona.
XS
SM
MD
LG