Ndërlidhjet

BADGAD


Nga shpërthimi i një bombe nën një makinë ushtarake u vranë pesë ushtarë amerikanë, ka kumtuar ushtria e Shteteve të Bashkuara. Ky incident ndodhi në provincën Ambar, që përfshinë edhe qytetet Fallujah dhe Ramadi, ku kryengritësit anti amerikanë janë aktivë. Në një incident tjetër të sotëm, së paku dy persona të jashtëm janë vrarë në një sulm kundër ky veturave në qytetin Falluxha. Nuk është e qartë se sa njerëz ishin në makina në momentin e sulmit. Makinave iu vu flaka ndërsa viktimat ishin gjymtuar nga masa e njerëzve.
XS
SM
MD
LG