Ndërlidhjet

PALE


Forcat e NATO-s kanë dështuar në operacionin e kapjes së ish-liderit të serbëve të Bosnjës, Radovan Karaxhiq, që është i kërkuari kryesor për krime të luftës nga Tribunali i Hagës, kanë bërë të ditur zyrtarë të SFOR-it në Bosnjë.
"Ne gjithmonë përpiqemi të minimizojmë shqetësimin e qytetarëve që respektojnë ligjin, dhe ata qytetarë e kanë kuptuar se është shumë me rëndësi për këtë vend që të arrestojmë këta persona dhe në këto përpjekje kemi përkrahjen e njerëzve, madje edhe në vetë zonën e Pales", ka thënë zëdhënësi i SFOR-it, Dave Sullivan.
XS
SM
MD
LG