Ndërlidhjet

BRUKSEL


Në takimin e sotëm të ministrave të jashtëm të vendeve anëtare të NATO-s është diskutuar edhe për Kosovën, me ç'rast sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jaap de Hoop Scheffer ka thënë se Ballkani po zhvillohet si duhet, në saje të pranisë së NATO-s dhe të organizatave të tjera ndërkombëtare. Ndërkaq, sekretari amerikan i shtetit, Colin Powell ka thënë se "shprehim keqardhjen për dhunën në Ksoovë, por njëherësh përshëndesim aksionin e shpejtë të NATO-s për vendosjen e rregullit".
XS
SM
MD
LG