Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia ka kritikuar ashpër planin e Kombeve të Bashkuara "Standardet për Kosovën", pasi sipas Moskës zyrtare nuk merret parasysh gjendja aktuale dhe kërkesat e serbëve të Kosovës dhe të qeverisë së Beogradit.
Sipas Ministrisë ruse të Punëve të Jashtme ky plan ka pak gjasa të zbatohet dhe vetëm sa shton vështirësitë në diskutimet e mundshme të Këshillit të Sigurimit për Kosovën.
XS
SM
MD
LG