Ndërlidhjet

UASHINGTON


Condoleeza Rice, këshilltare për siguri kombëtare e presidentit Bush, do të dëshmojë në 8 prill para komisionit të pavarur që po heton sulmet terroriste të 11 shtatorit 2001.
Përpara këtij komisioni kanë dëshmuar zyrtarët më të lartë të administratës Clinton dhe Bush, deri sa paraqitja para komisionit e zojës Rice është shoqëruar fillimisht me mospranimin e saj.
XS
SM
MD
LG