Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria amerikane ka thënë se një ushtar amerikan dhe një pjesëtar i marinës janë vrarë sot në Irak, në incidente të ndara. Ndërkaq, ushtarët amerikanë në qytetin Havixha kanë vrarë një person dhe kanë plagosur një tjetër, deri sa këta po përpiqeshin të vendosnin një bombë.
Ndërkohë në faljet e të premtes në qytetin Fallujah, klerikët myslimanë kanë dënuar përbuzjen e katër amerikanëve, por nuk i kanë dënuar vrasjet. Klerikët u kanë thënë besimtarëve se përbuzja e kufomave nuk përkon me mësimet e islamizmit.
XS
SM
MD
LG