Ndërlidhjet

PARIS-MOSKË


Presidenti i Francës, Jacques Chirac sot shkon për vizitë në Moskë.
Zëdhënësi i ministrisë ruse të punëve të jashtme, aleksander Yakovenko ka thënës e marrëdhëniet Paris-Moskë janë raporte të partneritetit strategjik.
Ai ka shtuar se Chirac dhe Putin do të bisedojnë për Kosovën, Irakun dhe Lindjen e Mesme.
XS
SM
MD
LG