Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

JERUSALEM


Shtetet e Bashkuara, Britania e Madhe, Bashkimi Evropian dhe Jordania ia kanë tërhequr vërejtjen Izraelit që të mos realizojë kërcënimet e fundit për të vrarë liderin palestinez Yasser Arafat, pas deklaratave që kryeministri izrealit Sharon kishte bërë në mediat izraelite.
Ndërkohë bëhet e ditur se në dhunën e fundit izraelito-palestineze janë vrarë së paku pesë palestinezë dhe një izrealit, në incidente të ndara në Bregun Perëndimor dhe në Rripin e Gazës.
XS
SM
MD
LG