Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti i Francës Jacques Chirac arriti për vizitë në Rusi, ku me presidentin Vladimir Putin do t'i diskutojë marrëdhëniet dypalëshe dhe çështjet ndërkombëtare.
Zëdhënësi i ministrisë së jashtme ruse, Aleksander Yakovenko ka thënë se marrëdhëniet Paris-Moskë janë raporte të partneritetit strategjik, duke shtuar se Chirac dhe Putin do të bisedojnë për Kosovën, Irakun dhe Lindjen e Mesme.
XS
SM
MD
LG