Ndërlidhjet

JERUSALEM


Lideri palestinez Yasser Arafat tha se nuk është i trazuar nga kërcënimet për vrasjen e tij, të bëra së fundi nga kryeministri izraelit Ariel Sharon.
Shtetet e Bashkuara, Britania, Bashkimi Evropian dhe Jordania e kanë paralajmëruar Izraelin të mos i realizojë kërcënimet për vrasjen e Arafatit.
Ndërkohë, në dhunën e fundit izraelito-palestineze janë vrarë së paku 5 palestinezë dhe 1 izrealit, në incidente të ndara në Bregun Perëndimor dhe në Rripin e Gazës.
XS
SM
MD
LG