Ndërlidhjet

RAMALLAH


Kreu i Ligës Arabe Amr Mussa i ka dënuar kërcënimet e kryeministrit izraelit Ariel Sharon për vrasjen e liderit palestinez Yasser Arafat.
Mussa i bëri thirrje botës arabe dhe bashkësisë ndërkombëtare të tregojnë unitet rreth "kërcënimeve të rrezikshme të kryeministrit të Izraelit".
Rusia iu bashkangjit Shteteve të Bashkuara, Britanisë, Bashkimit Evropian dhe Jordanisë në paralajmërimin e Izraelin të mos i realizojë kërcënimet për vrasjen e Arafatit.
Ky i fundit, tha sot se nuk është i trazuar nga kërcënimet për vrasjen e tij.
XS
SM
MD
LG