Ndërlidhjet

BRATISLLAVË


Votuesit në Sllovaki sot votuan për presidentin e ri të vendit.
Kandidatët kryesorë janë presidenti aktual Rudolf Schuster, ministri i Jashtëm Eduard Kukan dhe ish kryeministri autoritar Vladimir Meçiar.
Sllovakia këtë javë zyrtarisht u pranua në NATO, ndërsa në 1 Maj do të jetë ndër 10 vendet që do të hyjnë në Bashkimin Evropian.
XS
SM
MD
LG