Ndërlidhjet

BERLIN


Mbi 100 mijë njerëz protestuan në Berlin kundër zvoglimit të pensioneve dhe fondeve shëndetësore.
Protesta të ngjashme u mbajtën edhe në Shtutgart dhe Keln.
Demonstratat e organizuara nga sindikatat dhe antiglobalistët, në thumb të kritikave e kishin qeverinë e qendrës së djathtë të kancelarit Gerhard Schroeder.
XS
SM
MD
LG