Ndërlidhjet

BAJONE, FRANCË


Policia franceze thotë se ka arrestuar dy persona të dyshuar si pjesëtarë të organizatës separatiste baske, TA dhe ka konfiskuar një sasi armësh dhe mjetesh shpërthyese në një bastisje në jugperëndim të Francës. Sipas policisë arrestimet janë bërë në një fshat malor në kufi me Spanjën, ndërsa armët ishin gjetur në një punëtori që besohet të ketë prodhuar bomba për ETA-n.
XS
SM
MD
LG