Ndërlidhjet

TEHERAN


Agjencia shtetërore e lajmeve e Iranit ka njoftuar se policia ka arrestuar 7 mijë persona të akuzuar për trafikim droge dhe ka konfiskuar më se 6 tonë narkotikë gjatë dy javësh të vitit të ri persian.
Irani është rruga kryesore e kontrabandimit të opiumit, heroinës dhe hashashit nga Afganistani dhe Pakistani.
XS
SM
MD
LG