Ndërlidhjet

BAGDAD


Qindra trupa amerikane dhe irakiene kanë rrethuar qytetin e trazuar të Fallujas. Operacioni ka pasuar vrasjen e katër punëtorëve amerikanë, trupat e të cilëve u përbuzën dhe u copëtuan javën e shkuar. Konsulata amerikane ka thënë se të dyja rrugët që lidhin Bagdadin me Jordanin janë mbyllur për kohë të pacaktuar, për shkak të aktiviteteve ushtarake.
XS
SM
MD
LG