Ndërlidhjet

PODGORICË


Njëmbëdhjetë fëmijë dyshohet të kenë humbur jetën, kur një autobus me nxënës nga Bullgaria që kishin qenë në një ekskursion shkollor në Dubrovnik të Kroacisë, ka rënë në ujërat e rrëmbyeshme të lumit Lima në malet ndërmjet Serbisë dhe Malit të Zi. Policia ka thënë se trupat pa jetë të tetë fëmijëve janë gjetur, por 10 fëmijë të tjerë ende janë të zhdukur. 22 fëmijë të tjerë janë shtruar në spital me lëndime.
XS
SM
MD
LG