Ndërlidhjet

MADRID


Spanja ka konfirmuar se i dyshuari kryesor për sulmet në Madrid, ishte në mesin e 5 të dyshuarve, të cilët dje e hodhën veten në erë për t'iu shmangur kapjes nga policia.
Ministria e Brendshme e identifikoi Jamal Ahmidan si "truri" i sulmeve të 11 Marsit, që lanë 191 të vrarë.
Sot, polica spanjole arrestoi edhe dy të dyshuar tjerë.
Ndërkohë, një grup që e ka marrë përgjegjësinë për sulmet, i ka dërguar një letër një gazete spanjole, duke u kërcënuar se do ta shndërrojë vendin në ferr, nëse Spanja nuk pushon së mbështeturi Amerikën, dhe nëse s'i tërheq forcat nga Iraku dhe Afganistani.
XS
SM
MD
LG