Ndërlidhjet

LONDËR


Aventurieri amerikan Steve Fossett ka shënuar rekord të ri në lundrimin rreth botës.
Atij dhe 12 anëtarëve të ekuipazhit iu deshën të lundrojnë 58 ditë, 9 orë e 32 minuta, 5 ditë më pak se rekordi që francezi Bruno Peyron e kish arritur në vitin 2002.
XS
SM
MD
LG