Ndërlidhjet

BRUKSEL


Trazirat e fundit në Kosovë shtrojnë nevojën që Bashkimi Evropian duhet të punoj me Naton që të sigurohet se ka rezerva të mjaftushme për veprim kur ta marrë operacionin ushtarak në Bosnjë, ka thënë sot Havier Solana, përfaqësues i lartë i BE-së për politikë të jashtme dhe siguri. Këto komente zoti Solana i bëri në një takim me ministrat e mbrojtjes të vendeve evropiane. Pritet që Bashkimi Evropian, në fund të këtij viti, do ta marrë përsipër misionin paqeruajtës në Bosnjë.
XS
SM
MD
LG