Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i shtetit, Colin Powell dhe Ministri i mbrojtjes i Rusisë, Sergei Ivanov në takimin e tyre 30 minutësh, mbrëmë vonë, diskutuan për veprimtarinë e Natos, për sigurinë rajonale dhe për situatën aktuale në Lindjen e Mesme, në Irak dhe në Kosovë. Zëdhënësi i departamentit të shtetit, Adam Ereli u tha reporterëve se ky takim u zhvillëua në një amosferë miqësore.
XS
SM
MD
LG