Ndërlidhjet

BONDSTEEL, KOSOVË


Komandanti i forcave amerikane të KFOR-it në Kosovë, gjenerali Rick Erlandson në një takim me gazetarët ka thënë se dhuna e 17 dhe 18 marsit e ka kthyer Kosovën mbrapa. Gjenerali Erlandson, në kampin më të madh të forcave amerikane në Ballkan, në Bondsteel afër Ferizajt ka thënë se dhuna e ka dëmtuar përparimin e arritur gjatë pesë vjetësh në Kosovë.
XS
SM
MD
LG