Ndërlidhjet

ATHINË


Dy tërmete që kanë goditur Ballkanin gjatë natës në një distancë prej dy orësh, janë ndier në Rumani, Greqi dhe Shqipëri, pa shkaktuar viktima apo dëme. Tërmeti i parë prej 4.2 shkallësh të Rihterit ka goditur pjesën lindore të karpateve në Rumani, ndërsa tërmeti i dytë i fuqisë 5.2 shkallë të Rihterit ka goditur zonën kufitare ndërmjet Shqipërisë dhe Greqisë.
XS
SM
MD
LG