Ndërlidhjet

PARIS


Ministreja e Mbrojtjes e Francës ka vlerësuar se gjendja në Kosovë ende është e tendosur, dhe ka bërë thirrje për aksion diplomatik për daljen nga kriza.
"Ngjarjet e 17 dhe 18 Marsit shkaktuan ngecje në perspektivat për daljen nga kriza dhe e ringjallën mosbesimin ndërmjet komuniteteve", ka thënë Michele Alliot-Marie, duke shtuar se pa kurrfarë vonese duhet çuar përpara procesin, i cili duhet të rezultojë me statusin e ri, si dhe të bëhen përpjekje për zhvillimin e Kosovës.
XS
SM
MD
LG