Ndërlidhjet

KAMPI BONDSTIL, FERIZAJ


Komandanti i brigadës shumëkombëshe të lindjes, Rick Erlandson ka vendosur sot për shfuqizimin e vendimit për orën policore në territorin e përgjegjësisë së kësaj brigade, që vepron në kuadër të misionit paqeruajtës ndërkombëtar, KFOR, që udhëhiqet nga Natoja. Është thënë se ky vendim do të filloj të zbatohet prej nesër në orën 5 të mëngjesit. Gjenerali Erlandson ka thënë se "gjatë tri javëve të fundit vërehet një mjedis më i qetë dhe më i sigurtë".
XS
SM
MD
LG