Ndërlidhjet

BAGDAD


Lideri radikal mysliman shiit, Moqtada al-Sadër e ka quajtur sot "armik" presidentin amerikan, George Bush dhe ka kërkuar nga ai që ti tërheq forcat amerikane nga Iraku ose në të kundërtën do të ballafaqohet me një revolucion. Ky mesazh u lexua nga përkrahësi i tij, sheiku Xhaber al – Kafagi, në faljen e sotme të xhumasë në xhaminë e qytetit Kufa.
XS
SM
MD
LG