Ndërlidhjet

UASHINGTON


Zyrtarët më të lartë amerikanë janë të vetëdijshëm se forcat e koalicionit të udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara po përballen me vështirësi, por janë të bindur se do t'ia dalin mbanë. "Ajo që kemi parë ditët e fundit është më e vështirë se ajo që kemi parë më herët dhe më duhet të them se kjo është më shumë nga sa kemi pritur, por pavarësisht nga kjo, mendoj se komandantët tanë e kanë situatën në dorë, e kuptojnë atë dhe do t'ia dalin mbanë", ka thënë sekeretari i shtetit, Colin Pouell, sipas të cilit shumica e irakienëve mbështesin koalicionin dhe militantët do të mposhten.
XS
SM
MD
LG