Ndërlidhjet

NASIRIYAH


Kryeministri i Italisë Silvio Berlusconi u bëri një vizitë të papritur 3.000 trupave italiane të vendosura në qytetin jugor të Irakut Nasiriya.
Sipas komunikatës së qeverisë të lëshuar në Romë, Berlusconi u ka thënë trupave se prania e tyre në Irak është dëshmi se Italia është një vend "që i mbështet vlerat e drejtësisë dhe civilizimit".
XS
SM
MD
LG