Ndërlidhjet

AMSTERDAM


Të paktën 5.000 njerëz protestuan në Amsterdam kundër planeve të qeverisë për shtypjen e emigracionit ilegal dhe deportimit të azilantëve.
Parlamenti i Holandës ka miratuar një ligj, në bazë të të cilit do të duhet të dëbohen rreth 26 mijë emigrantë, të cilëve nuk u njihet e drejta e azilit.
XS
SM
MD
LG