Ndërlidhjet

PRISHTINË


Sot në Prishtinë në kishën e Shën Ndout është mbajtur Mesha e Pashkëve, në të cilën kanë marrë pjesë edhe zyrtarë të lartë.
Me rastin e Pashkëve, kryetari i Kosovës Ibrahim Rugova ka përgëzuar besimtarët katolikë, ipeshkvin e Kosovës Mark Sopi dhe atin e Shenjtë, Papa Gjon Palin II.
XS
SM
MD
LG