Ndërlidhjet

VATIKAN


"Kultura e dashurisë duhet të mund llogjikën e vdekjes", ka deklaruar në mesazhin e sotëm me rastin e pashkëve, Papa Gjon Pali i Dytë.
Në fjalimin e tij në sheshin e Shën Pjetrit, Papa ka kërkuar nga drejtuesit botërorë zgjidhjen e konflikteve në Irak, në Lindjen e Mesme dhe në disa pjesë të Afrikës.
NC041108
"Udhëheqësit botërorë duhet të konfirmojnë dhe të përmbushin detyrimet në përpjekjet e tyre për të zgjidhur konfliktet dhe shkaqet e gjakderdhjeve në një numër rajonesh të Afrikës, Irakut dhe Jerusalemit, Tokës së shenjtë", tha Papa Gjon Pali i Dytë.
XS
SM
MD
LG