Ndërlidhjet

TIRANË


Kontigjenti i tretë i trupave paqëruajtëse të Shqipërisë niset sot për në Irak. Kontigjenti i parë i trupave paqëruajtëse shqiptare prej 70 ushtarësh arriti në Irak menjëherë pas hyrjes së forcave amerikane atje. Në ceremoninë e përcjelljes së komanove shqiptare ishin të prnishëm edhe ministri i mbrojtjes Pandeli Majko dhe shefi i shtabit të përgjithshëm të ushtrisë, gjeneral lejtënant Pëllumb Qazimi, si dhe përfaqësues të ambasadës amerikane në Tiranë.
XS
SM
MD
LG