Ndërlidhjet

BEOGRAD


Dëshmitarë kyc nga nëntoka serbe dhe ish truproja e plagosur e kryeminsitrit të vrarë Zoran Xhinxhiq do të dëshmojnë në gjyqin kundër autorëve të vrasjes së Xhinxhiqit, që do të rifillojë këtë javë.
Këtë e ka bërë të ditur zëdhënësja e Gjykatës së posacme në Beograd, Maja Kovacevic.
Më tej ajo ka shtuar se paraqitja e këtyre dëshmitarëve do të qartësojë skenarin e vrasjes së ish-kryeminsitrit serb, derisa ky proces gjyqësor është cilësuar si kyc për drejtësinë serbe.
XS
SM
MD
LG