Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kryeministri i Serbisë Vojisllav Koshtunica ka tërhequr vëmendjen e votuesve serb, që të mos votojnë për kandidatin e ekstremit të djathtë në zgjedhjet e ardhshme presidenciale.
Koshtunica ka theksuar se zgjedhja e kandidatit radikal mund të ngjallë kritika të ashpra nga bashkësia ndërkombëtare.
Në zgjedhjet presidenciale të 13 qershorit deri tani kanë bërë publike pjesëmarrjen Boris Tadic dhe Tomisllav Nikoliq.
Institucionet ndërkombëtare i druhen një fitoreje të Nikoliqit, partia e së cilit ka numrin më të madh të deputetëve në Parlament, pasi kjo do mund të bllokonte reformat.
XS
SM
MD
LG