Ndërlidhjet

SARAJEVË


Autoritetet vendore në Bosnjën qëndrore dhe veriperëndimore kanë deklaruar gjendjen e jashtëzakonshme për shkak të përmbytjeve që kanë përfshirë disa fshatra.
Si pasojë e përmbytjeve janë shkaktuar dëme të shumta materiale dhe janë larguar banorët e kësaj zone.
XS
SM
MD
LG