Ndërlidhjet

KUVAJT


Komandanti i ushtrisë amerikane, gjenerali Richard Meyers ka thënë se dhuna në Irak mund të përshkallëzohet përkohësisht nëse arrestohet kleriku radikal Moqtada al-Sadr. "Ai ka, siç kemi parë, disa pasues që mund të jenë tepër të dhunshëm dhe nëse ai arrestohet, dhuna mund të rritet paksa, por unë mendoj se kjo do të jetë e përkohshme", ka thënë Myers.
Ai i ka bërë këto komente në Kuvajt ku ka biseduar me liderët e vendit lidhur me Irakun.
XS
SM
MD
LG